Kierunkowskaz niepotrzebny, czyli co nas wkurza na drodze!

Dodano: 17-06-2013 10:36:12

Nieużywanie kierunkowskazów,  wyprzedzanie za wszelką cenę, ale i cały zespół zachowań określanych jako „cwaniakowanie” – okazuje się, że te czynniki najbardziej denerwują nas podczas jazdy samochodem. Tak wynika z raportu przygotowanego przez serwis dotankuj.pl

Serwis dotankuj.pl, który dedykowany jest fanom motoryzacji, sprawdził, co najbardziej denerwuje nas podczas jazdy samochodem.  Jakie zachowania innych kierowców denerwują Cię najbardziej? – na tak postawione pytanie odpowiedzieli użytkownicy serwisu dotankuj.pl  Jedną z najczęstszych udzielanych odpowiedzi było „nieużywanie kierunkowskazów”. - Zdecydowanie najbardziej denerwujące jest nieużywanie przez innych kierowców kierunkowskazów. Takie zachowanie w pewnych sytuacjach może być przyczyną kolizji – to jedna z opinii wyrażonych przez użytkownika dotankuj.pl -  Jednak bardziej denerwuje brak kierunku, w sytuacji gdy wyjeżdża się z drogi podporządkowanej i czeka by ustąpić pierwszeństwa jadącemu z lewej strony a delikwent w ostatniej chwili postanawia skręcić w prawo. Przez takie zachowanie traci się mnóstwo czasu, a jak wiadomo czas to pieniądz.

 

 

 

Skoczek na drodze

Inny z uczestników ankiety zwraca uwagę na to, że polscy kierowcy zamiast sygnalizować już sam zamiar wykonania manewru, kierunkowskaz „wrzucają” dopiero w trakcie jego wykonywania. - Najbardziej denerwuje mnie, gdy kierowca sygnalizuje manewr, a nie zamiar jego wykonania. Często czeka się na podporządkowanej, żeby kogoś przepuścić, a okazuje się, że wcale nie trzeba było, bo ta osoba nagle skręca – dzieli się swoimi wrażeniami kierowca volkswagena. Kierowcy, którzy odpowiedzieli na zadane przez dotankuj.pl pytanie często podkreślają też, że o palpitacje serca przyprawia ich nieprawidłowy wykonywany manewr wyprzedzania. - Najbardziej na drodze denerwują mnie brawurowe zachowania kierowców i Ich bezmyślność. Można wyprzedzać to tego nie robią. Jest zakręt, nic nie widać, podwójna linia ciągła, skrzyżowanie, to wtedy wyprzedzają. Często chowają się między samochody w ostatniej chwili – zaznacza użytkownik dotankuj.pl. -  Denerwują mnie także tzw. skoczkowie, którzy widzą długi ciąg aut i co chwile wyprzedzają o jedno auto. Nic na tym nie zyskują, a przy tym stwarzają niebezpieczeństwo na drodze. 

Po prostu brak kultury

Wielu polskich kierowców, którzy podzielili się swoimi odczuciami na dotankuj.pl podkreśla, że jednym z najbardziej irytujących zachowań na drodze jest po prostu „cwaniakowanie”. Pod tym hasłem kryje się cały zespół zachowań… - Wkurza mnie okropnie nerwowe błyskanie światłami i trąbienie, jak jadę zgodnie z przepisami, a kierowca z tyłu koniecznie chce złamać wszystkie przepisy i zmusić mnie do tego samego – podkreśla jeden z ankietowanych. -  Szału dostaję, jak widzę małolatów w sportowych, aczkolwiek zdezelowanych autach, którzy bieżnik zostawiają na asfalcie i wydaje im się, że są tacy zajefajni. Ale najbardziej wkurza mnie cwaniakowanie, np. wpychanie się na sam początek korka, mimo, że wszyscy kierowcy grzecznie czekają... Wśród tych użytkowników dotankuj.pl, którzy opisali, co ich irytuje podczas jazdy samochodem, znaleźli się też kierowcy zawodowi. - Jestem kierowcą zawodowym i kursuję po całej Europie, więc mogę śmiało stwierdzić, że w Polsce mamy problem z brakiem kultury na drodze – te słowa zawodowca są najlepszą puentą.

Polecaj nas i odbieraj paliwo