Cała prawda o mandatach

Dodano: 06-08-2013 13:17:10

Przekroczenie prędkości od 50 do nawet 500zł mandatu, przejechanie skrzyżowania „na czerwonym” – 300-500zł. Dużo to czy mało? A może system rozliczania się z państwem za wykroczenia powinien wyglądać zupełnie inaczej, niż obecny?

 

Na przykład tak: Im więcej zarabiasz, tym więcej płacisz. Ten system z powodzeniem działa w krajach skandynawskich, bo tam łamanie przepisów boli każdego kierowcę, a nie tylko tych z najniższymi dochodami. Czy sprawdziłoby się to w Polsce? Zdaniem użytkowników dotankuj.pl – tak. Ponad 53% ankietowanych stwierdziło, że system skandynawski w naszym kraju byłby najskuteczniejszy, jeśli chodzi o mandaty.

 

A może inaczej: za drobne wykroczenia prace społeczne zamiast mandatu? Iść i zamiatać ulice czy grabić liście to dla niejednego człowieka byłby większy wstyd, niż zapłacenie nawet wysokiego mandatu. Jesteśmy tak skonstruowani, że bardzo ważne jest „co ludzie powiedzą”. Tylko niecałe 29% użytkowników dotankuj.pl uważa, że taka forma kary w Polsce by się nie przyjęła – mniejszość ma w tym przypadku rację?

 

Przez ostatnie tygodnie przepytaliśmy użytkowników dotankuj.pl, co myślą o mandatach w Polsce Poniżej zestaw najciekawszych odpowiedzi i infografika. Czytajcie i podawajcie ją dalej wszyscy.

 

Mandaty w Polsce nie są za wysokie, wręcz przeciwnie - w niektórych przypadkach powinny być większe. Takie mandaty zapewne dałyby do myślenia kierowcom, którym wydaje się, że są panami dróg.

 

Mandaty powinny być na tyle wysokie, żeby jak najskuteczniej eliminować idiotów poruszających się po naszych drogach

 

Roboty publiczne zamiast mandatu, to dobry pomysł na karanie kierowców ,ponieważ bardziej utkwi to w ich pamięci.

 

Odpracowanie mandatu to dobry pomysł, ponieważ odbywając pracę przymusową kierowcy zastanowią się co źle robią i zmienią swoje podejście.


Polecaj nas i odbieraj paliwo