Czym jeżdżą Polacy

Dodano: 09-07-2013 11:59:32

Średni wiek samochodów na naszych drogach wynosi 13 lat. Najchętniej kupujemy auta niemieckie. Jakie jeszcze są preferencje motoryzacyjne Polaków? Poznaj wyniki badania Dotankuj.pl

 

Wolimy auta używane

 

41% użytkowników zadeklarowało,  że woleliby kupić auto nowe, a aż 59% stawia na auta używane – powód? Cena. Koszt zakupu nawet najmniejszego auta z salonu jest dla wielu Polaków trudny do przeskoczenia, dlatego decydujemy się na auta „z drugiej ręki”, które można kupić już za kilka, kilkanaście tysięcy złotych. Auta używane, jeśli są szanowane z powodzeniem mogą służyć nam nawet kilka-kilkanaście lat.

 

Nie lubimy Niemców, ale ich samochody już tak…

 

Z danych użytkowników Dotankuj.pl wynika, że najchętniej jeździmy Oplami i Volkswagenami i Audi. Solidna niemiecka robota to jest to, co polscy kierowcy cenią sobie najbardziej wybierając auto. Pierwszą piątkę marek uzupełniają fordy i fiaty.

 

Trzynastolatki najpopularniejsze, duży przebieg mniej istotny

 

Mimo, iż mamy drugą dekadę XXI wieku, auta, jakie królują na naszych drogach pochodzą z przełomu wieków. Auta z roczników 1998-2000 kupujemy najchętniej. Spowodowane jest to tym, że całkiem dobre auta w tym wieku można dostać za naprawdę niewielkie pieniądze. Komfort jazdy czy dodatki są mniej istotne w przypadku wybierania auta, liczy się cena i koszt codziennej eksploatacji.

 

Kilkunastoletnie samochody wiadomo, że swoje muszą mieć wyjeżdżone, w związku z tym  auta, które kupujemy najczęściej mają przejechane już 175 – 250 tys. km.

 

Dlaczego tak jest? Komentarz Marcina Szczepkowskiego, szefa projektu Dotankuj.pl

 

Polacy stawiają na jakość. Niemieckie auta słyną w świecie z solidnego wykonania, dlatego kupując samochód ważne jest, jak będzie on się sprawował w przyszłości i czy części zamienne są dostępne w rozsądnej cenie. Może Polacy chcieliby kupować nowe samochody, jak Niemcy, Francuzi czy Szwedzi, wyniki naszego badania pokazują jednak, że wielu z nas nie stać jeszcze na nowe auta. Pojazd z drugiej ręki, jeśli nie jest mocno wyjeżdżony, to jest dziś szczyt marzeń przeciętnego Polaka – co doskonale odzwierciedla się w informacjach uzyskanych od użytkowników Dotankuj.pl

 

Całą infografikę można pobrać tutaj:

A już dziś stań w szranki z innymi użytkownikami dotankuj.pl i zawalcz o atrakcyjne nagrody. Mamy dla Ciebie m.in. bon na paliwo o wartości 300zł lub CB radio.

Dotankuj.pl

Polecaj nas i odbieraj paliwo